Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

15 Temmuz şehitleri ruhuna Kur’an ziyafeti

Ülkenin dört bir yanında düzenlenen Kur’an-ı Kerim tilaveti programlarıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan darbe teşebbüsüne karşı verilen halk mücadelesi, o gece şehit ve gazi olan vatandaşlar yad edildi. Düzenlenen Kur’an-ı Kerim ziyafeti programları kapsamında Kırıkkale’de Nur Camisi’nde cuma namazı öncesi düzenlenen programa katılım yoğundu. Katılımcılar hep birlikte atlatılan darbe teşebbüsünün tekrar etmemesi ve o gece yaşanan kayıpların bir daha yaşanmaması için ellerini semaya açarak dua ettiler. Milletin içine sirayet etmiş darbeci zihinlerin ve dini kullanan Fetullahçı Terörist zihniyetin ülke ve dünya üzerindeki varlığının kökünün kazınmasını dilediler.

Düzenlenen Kur’an ziyafeti sonrası Kırıkkale Müftüsü Şahin Yıldırım vaazında 15 Temmuz günü yaratılan milletin devletiyle birlikte oluşturduğu birlik ve beraberlik ruhunun unutulmaması gerektiğine dikkat çekti. İstiklal Marşı’nda bahsi geçen ilahi gücü, olayların yaşandığı gece Türk halkının tüm dünyaya gösterdiğini belirten Müftü Yıldırım, o gece okunan salaların Türk halkının gücüne güç kattığını ifade etti. Türk halkının 15 Temmuz günü yalnız olmadığını dile getiren Müftü Yıldırım, Gazze’den Saraybosna’ya ve Somali’ye kadar birçok alanda duaların darbe girişimiyle mücadele eden Türk halkının yanında olduğunu söyledi.

Ayrıca düzenlenen programa, Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı katıldı.

Bir önceki yazımız olan Polis Gücü Gençler Birliği’nden Türkiye şampiyonlukları başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri