Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

19 ilçenin sergisi ’Öğrenme Şenliği’nde buluştu

19 ilçenin halk eğitim merkezi kurslarında yapılan ebru, kursiyerler tarafından dikilen yöresel elbiseler, el yapımı tablolar, el yapımı Türk bayrakları, yemekler ve çeşitli yöresel malzeme ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. 3-5 Mayıs günleri arasında ziyaretçilere açık olacak sergide, leblebi yapımı, ebru, kaligrafi, dokuma gibi etkinliklerle vatandaşların deneme yapmasına imkan veriliyor.

Programın açılış konuşmasın yapan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Düzenlenen bu şenlikle bir ilke imza atmış bulunuyoruz. Projemiz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından desteklenen bir proje, 500 bin TL’lik bir Avrupa projesidir. Kalifiyeli eleman diyoruz, mesleki eğitim diyoruz, istihdam seferberliği diyoruz, bunları hep konuştuk, bugün artık icraat yapma zamanıdır. Bu etkinlikle istihdamı arttıran çalışmalara hep birlikte şahitlik edeceğiz. Cumhurbaşkanlığımızın çağrısı üzerine gündeme gelen milli istihdam seferberliğine dönemsel çıkışlarla, anlık reflekslerle değil, ancak böyle kapsamlı ve geleceğe yönelik projelerle katkı sağlanabilir dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri açılış kurdelesini kesti. Daha sonra protokol üyeleri stantları gezerek, yapılan el sanatları ürünleri hakkında bilgi aldı ve yöresel tatlara baktı.

Denizli Ticaret Odası önünde açılan sergiye Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yıldız, DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı. Stantlar Denizli Ticaret Odası önünde hafta sonuna kadar açık kalacak.

Bir önceki yazımız olan Altınordu’da Uçurtma Şenliği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri