Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

2. Kırıkkale Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı açıldı

Kırıkkale Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı, birçok ilden farklı tarım üreticisi ve sanayicisinin katılımıyla açıldı.

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Kırıkkale Valiliği ve Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen fuar, Kırıkkale Cumartesi Pazarı alanında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda Tarım teknolojileri çeşitleri ve farklı tarımsal ürünler Kırıkkale halkı ve ilgililerle buluşma şansı yakalıyor. Katılımcıları fuarda özellikle traktör sanayinin gelişmiş örnekleri bekliyor.

Fuar açılışında konuşan Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, bu fuarın çiftçilerin tarım alanındaki yeni teknolojileri tanımalarına olanak sağladığını dile getirdi. Düzenlenen fuar hakkında Haktankaçmaz, “Bu tür faaliyetlerle sanayi şehri olan Kırıkkale’miz inşallah bundan sonra tarım konusunda da hayvancılık konusunda da bir üs bir merkez sağlam adımlarla ilerleyecek. Bir yandan sulu tarıma geçen arazilerimiz özellikle sulu tarım, sulama kanallarımızın, barajlarımızın, göletlerimizin inşa edilmesi ile artıyor. Bir yandan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün faaliyetleri ile çiftçilerimizin, hayvancılıkla uğraşan insanlarımızın bilgilendirilmesi ile yeni teknikler öğreniliyor bir yandan da bu tür organizasyonlarla Ticaret Odamızın ev sahipliğini yaptığı çiftçilerimiz birinci elden çok kısa bir şekilde, çok kolay bir şekilde bu yeni tarım alet ve makinelerini görebiliyor ve onlara sahip olabiliyor” dedi.

“Bu yıl fuarımız çok daha canlı çok daha hareketli”

Bu seneki fuarın geçen seneye oranla çok daha canlı ve hareketli olduğunu dile getiren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, üçüncü senede bu ivmeyle yükselerek devam etmesini diledi. Kırıkkale’de yaşayanların muhakkak bir şekilde tarımla köyle bağlantısı olduğunu belirten Saygılı, “Hepimiz köyle bir bağlantısı olan kişileriz, bu milletin efendisi olan çiftçiler, hiç şüphe yok ki eli öpülesi insanlardır. Bizler çiftçilerle sanayicilerimizin çiftçilerimizin hayatını, işlerini kolaylaştırıcı çalışmaları yapması noktasında birleşmesi ile birlikte inşallah çok daha güçlü bir ülke olacağız” diye konuştu.

“Daha az emek, daha çok verim”

Fuara ev sahipliği yapan Kırıkkale Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, düzenlenen fuarın asıl amacının emek tasarrufu olduğunu belirtti. Varlı, “Bu fuarın gösterdiği yolda çiftçilerimizin daha az emekle daha çok verim, daha az yakıt, daha az enerji tüketimi ile daha bol kazanç elde edeceklerini ve elde ettikleri bu kazançla şehrimize ve ülke ekonomisine katkı sunacaklarını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kırıkkale Tarım ve Hayvancılık Teknolojileri Fuarı dört gün boyunca sürecek.

Bir önceki yazımız olan Kırıkkale’de yıl sonu etkinliği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri