Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ana okulu öğrencilerinden şanlı tarihimiz destanı

yıl dönümü nedeniyle Şehit Çağdaş Tamkoç anaokulu program düzenledi. Öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriler katılımcılardan tam not alırken, bazı vatandaşlar göz yaşlarına hakim olamadı.

Kırıkkale Konferans salonunda gerçekleşen programa Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’un eşi Gülhan Altınok, öğrenciler, öğretmen ve veliler katıldı. Şehitlerin ruhuna dua edilmesiyle başlayan proğramda Şehit Çağdaş Tamkoç ana okulu müdürü Menduha Şahin, “ Şanlı tarihimizin kahramanlık destanlarından biri de Çanakkale Zaferdir. Bu zaferin Türk Tarihinde ayrı bir yeri vardır. Çanakkale zaferi vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır.’’diye konuştu.

Okul Müdürü Şahin, “Aziz şehitlerimiz yattıkları yerde şunu hissetmelidirler ki; temiz kanlarıyla sulandıkları kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Türk gençliği ve tüm Türk ulusu tarafından en kutsal emanet olarak muhafaza edilecektir.’’dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriler sergilendi. Öğrencilerin Çanakkale savaşını hatırlatan gösterileri katılımcılardan tam not aldı. Program fotoğraf çekinilmesinin ardından sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Öz Büro-İş Sendikasından referanduma destek başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri