Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Başkan Saygılı Emeklilerle Buluştu

Kentteki emeklilerin uğrak yeri olan emekliler evini ziyaret eden Mehmet Saygılı, yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgi verierek onlardan gelen soruları cevaplandırdı.
Referandum hakkında fikirlerini beyan ederek destek olacaklarını belirten emekliler, belediye tarafından yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.
Ziyarette yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgi veren Başkan Saygılı, Bu referandum ile Türkiye’nin bir dönüm noktasına ilerlemektedir. Bu dönüm noktasında Ülkemizin bekası için canla başla çalışacağız. Türkiye parlamenter sistemden dolayı geçmişte istikrarsız siyasi dönemleri gördü. Biz geçmişte seçim yapılıpda hükümetlerin kurulmadığı dönemleri gördük. Hükümet kurulduğu halde devam edemeyenleri de gördük. Parlamenter sistem siyasi istikrarı üretmiyor. Bizim 14 yıllık iktidarlık dönemimizde istikrarın olması Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi güçlü bir siyasi liderin olmasındandı. Böyle güçlü bir siyasi lider olmazsa bugünkü sistem yanıt vermiyor. Bizim önerdiğimiz 16 Nisan’da oylanacak olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kendisi istikrar üretiyor. Milletin doğrudan hükümeti seçtiği sistem kendisi istikrar üreten bir sistem. İnşallah bu referandum sonucunda güçlü bir Türkiye ile yola devam edeceğiz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan MHP Kırıkkale İl Başkanı’ndan AK Partiye Ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri