Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Bursa, gıda ihracatında yeni bir atılıma hazırlanıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) Ekonomi Bakanlığı destekleriyle hazırladığı Gıda Ur-Ge Projesi kapsamında ilk alım heyeti organizasyonu gerçekleştirildi. Yabancı firmaların ilgisi Bursalı firmaların yüzünü güldürdü. Sektör temsilcileri ihraç pazarlarında yeni bir atılımın sinyalini verdi.

Gıda sektöründe Uluslararası Rekabeti Geliştirme Projesi (Ur-Ge) ile ihracat performanslarını yükseltmek isteyen sektör temsilcileri, ‘Food Point’ kurumsal kimliği adı altında 20 ülkeden 160 iş adamı ile bir araya geldi. Bir otelde kurulan stantlarda 27-28 Nisan tarihlerinde ürünlerini sergileyen Bursalı firmalar, ziyaretçileri üretim tesislerinde de ağırlama fırsatı buldu. Bursa iş dünyası temsilcileri yapılan görüşmelerle yeni ticari bağlantılar için kapıların aralandığını ifade etti.

Alım heyetinde bulunan yabancı işadamları, stant açan firmaların üretim tesislerini de ziyaret etti. Söz konusu firmalar arasında bulunan Marmarabirlik’in Başköy’deki Entegre Tesisi ziyaretinde Suudi işadamlarını ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, yeni ticari bağlantılara hazır olduklarını dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Kulu’da ’İyi Tarım Uygulaması’ toplantısı yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri