Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Engelli kadın istihdamı üzerine kurumlar arası diyalog geliştirildi

Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu, “Engelli kadınların iş hayatına atılmalarının önündeki engellerin sayısız olduğu düşünülerek, onların sorunlarına daha geniş çerçeveden bakmak, bu sorunlara kaynaklık eden etmenleri analiz etmek ve farklı bakış açıları geliştirmek amacıyla bugün bir arada bulunmaktayız. Bugün bu toplantıdan çıkan sonuçlar neticesinde ilerleyen dönemlerde engelli kadın istihdamı alanında yapılacak çalışmaların ya da çalıştayın başlangıcı olmasını umut ediyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan ise engelli kadın istihdamı konusunda düzenlenen bu program için Kırıkkale Üniversitesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederek kadın olmanın, işsiz olmanın, engelli olmanın, işsiz kadın olmanın, işsiz engelli olmanın toplumdaki zorluklarından bahsetti.

Toplantı engelliler ve kadınlara yönelik çeşitli çalışmalar ile geliştirilen projelerin sonuçlarının sunulmasıyla ve kurum personellerinin karşılıklı görüş alışverişiyle sürdürüldü.

Toplantıya ayrıca, Kırıkkale Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dolunay Şenol, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Hizmetleri Daire Başkanlığından Meryem Milendemli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünden Özkan Yağmur, Kırıkkale Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Arif Ay ve engelli derneklerinin temsilcileri katıldı.

Bir önceki yazımız olan Toma: “Dünyada Esad rejimi kadar baskıcı bir rejim yok" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri