Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Geri dönüşüme Kırıkkale desteği

Kırıkkale Belediyesi öncülüğünde Kırıkkale Katı Atık Yönetimi Belediyeler Birliğinin yürüttüğü ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüştürülebilen ambalaj atıklarının tekrar ekonomiye kazandırılması projesinde resmi kurumlar, okullar, market ve alışveriş merkezlerine yerleştirilen iç mekân kutularına ilaveten geri dönüşüm üniteleri yaptırıldı. Geri dönüşüm ünitelerinin iç mekân geri dönüşüm kutularından farklı olarak, açık alanlarda Kırıkkale halkına hizmet verecek. Bu üniteler, hava şartlarına dayanıklılığı ve kapasitesinin fazla olması sebebiyle iç mekanlardaki geri dönüşüm kutularına göre daha kullanılabilir ve ulaşılabilir.

Belediye tarafından yapılan açıklamada, şu an için Atatürk Bulvarı ve Şehitler Parkı gibi Kırıkkalelilerin sık kullandığı noktalara konulan geri dönüşüm ünitelerinin zaman içinde tüm şehre yayılacağı belirtiliyor ve geri dönüşüm ünitelerine vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermeleri rica ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Prim borcunda son gün 31 Mayıs başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri