Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Güzel Sanatlar Lisesinden Kırıkkale temalı sergi

Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen Kırıkkale temalı resim sergisi Cumhuriyet Meydanı’nda açıldı. Serginin açılışında konuşan ve her sene aynı zaman dilimin Güzel Sanatlar Lisesinin bu tarz yıl sonu sergilerini olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, “Sergiyi başarılı ve öğrencilerimiz adına da umut verici buluyorum. Bu sene sergimizde Kırıkkalemiz ana tema olarak kabul edilmiş ve öğrencilerimiz, İç Anadolu, Kırıkkale kültürünü yansıtan gerek tarihi gerek günümüzden halkın geçim biçimine ve hayat tarzına ilişkin resimler hazırlamışlar. Bunun yanı sıra bu bölgenin kültürüne katkı sağlayan Rahmi Pehlivanlı gibi kişilere portre resim olarak yer verilmiş. Hem resimler güzel hem de seçilen temalar güzel, vurgulanan özellikler güzel, keyif aldığımız bir sergi hazırlamış öğrencilerimiz bize. Öğrencilerimizi bu çalışmalarından dolayı kutluyoruz dedi.

“Kırıkkale’nin bütün kültürel değerlerine dokunan sergi”

Emekliler Parkından TÜPRAŞ’a, ressam Rahmi Pehlivanlı’ya kadar birçok Kırıkkale değerinin anlatıldığı sergi hakkında konuşan Kırıkkale Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Hacı Mehmet Yazıcı, “Gösterilen ilgiden memnunuz, Kırıkkale’yi işleyerek ne kadar doğru bir iş yaptığımızı burada bir kez daha anlamış olduk. Burada tren istasyonumuzdan, Keskin halayımıza kadar birçok değerimize ait görüntüler var. Sergimizi gezen vatandaşlarımızın birçoğu, bu değerlere yer verdiğimiz için gelip bize teşekkür ediyorlar” şeklinde konuştu.

Sergide Kırıkkale’yi anlatan 55 yağlı boya tablosunun yanı sıra, kara kalem çalışmaları ve farklı portre çalışmaları mevcut.

Bir önceki yazımız olan Engelli kadın istihdamı üzerine kurumlar arası diyalog geliştirildi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri