Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Hislerin sınandığı bir oyun: “Sınır”

Sınır isimli oyunun gösterimi Kırıkkale İl Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Gösterim öncesi oyunu hazırlayan Kırıkkale Üniversitesi Sinema ve Tiyatro Topluluğunun Tiyatral Enfeksiyon ekibinden Burak Dişbudak, oyunu şöyle anlattı: “Her insanın içerisinde bir karanlık var. ’Sınır’da bizim anlatmaya çalıştığımız, insanların karanlığında nasıl dramlar olduğu. Karakterimiz Gökhan 27 yaşında ve bir şair, daha önce kitapları hiç tutamamış, popüler kültürde hiç tutunamamış bir adam ve bu düzende kendi hayat gailesi içerinde tutunma savaşı var. Aynı zamanda Gökhan’ın derinlerde gömülü bir aşkı var, asla kopamadığı asla bırakamadığı ve aynı zamanda da bir diğer tarafta eşi var, sevmeye çalıştığı ama sevemediği, en azından onun gibi sevemediği. Bu oyun üzerine birçok arkadaşım yorum yaptı, yorum yapan arkadaşlarım dediler ki ben bunu yaşadım. Sınır işte o insanların içinde ben bunu yaşadım diyecekleri noktaya parmak basan bir oyun. Gerçekte olduğu gibi soğuk bir aşk hikayesi, aşkın özü de budur netice de. Oyunumuz tek perdelik bir oyun, yaklaşık 1 saat 10 dakikalık bir oyun.”

Oyun ekibindeki topluluk üyelerinin isimleri ise şöyle: Burak Akpınar, Sefa Bicel, Burak Dişbudak, Tekmile Nur Sönmez, Ayşenur Kandemir, İrem Sena Cebeci, Merve Yalçıner, İbrahim Köroğlu, Kemal Berk Çalışkan, Oğuzhan Acar ve Sadullah Demirkazan.

Bir önceki yazımız olan Anneler Günü’nün vazgeçilmezi çiçekler başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri