Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Itır Esen'e 15 Temmuz şehitleriyle ilgili attığı tweet'ten tazminat davası açıldı!

Miss Turkey 2017 birincisi Itır Esen’in tacı 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde attığı tweet gerekçesiyle geri alınmıştı. Tweet ortaya çıktıktan sonra büyük tepki çeken ve tacı geri alınan Itır Esen hakkında 15 Temmuz gazisi 33 kişi 1’er kuruştan 33 kuruşluk tazminat ve ceza davası açtılar. Suç duyurusunda bulunarak dava açan 15 Temmuz gazileri, amaçlarının ceza vermek ya da kızmak değil, öğretmek olduğu sözlerine yer verdiler.

Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek suç duyurusunda bulunan 15 Temmuz gazileri adliye önünde kısa bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

ŞEHİTLİĞİ, ŞEHADETE, AZİZ KANLARA AŞAĞILIK BİR HAREKETTE BULUNMUŞTUR!

Grup adına açıklamayı okuyan gazi Avukat Ateş Öcal, “Itır Esen adlı gencimiz Twettir hesabından yaptığı paylaşımda İslam’ın en yüce değerlerinden olan şehitliğe, şehadete, o yolda bu topraklara dökülen aziz kanlara iğrenç aşağılık bir hakarette bulunmuştur” dedi.

AMACIMIZ CEZA VERMEK DEĞİL, ÖĞRETMEKTİR

Bir Müslüman olarak Allah’ın safında olmanın görevleri olduğunu söyleyen Öcal, “Itır Esen gibi İslamiyeti, şehadeti bilmeyen cahil bırakılmış gençlerimize İslamı öğretmek, anlatmaktır. Bu sebepten bugünkü manevi tazminat davamızın değerini en küçük para birimimiz olan 1 kuruş olarak açıyoruz. Çünkü amacımız para değildir. Amacımız ceza vermek, kızmak da değildir. Amacımız öğretmektir” dedi.

Avukat Ateş Öcal savcılığa sunduğu suç duyurusu dilekçesinde ise, Esen’in paylaşımı yüzünden 15 Temmuz gazisi olan müvekkillerinin derin üzüntü duyduklarını belirtti. Avukat Öcal, Esen’in “hakaret” suçundan cezalandırılmasını istedi.

Bir önceki yazımız olan Yaz saati kalkıyor mu? 2017 yılında Saatler geri mi alınacak? başlıklı makalemizde kış saati geçiş, saatler geri alınacak mı ve saatlerin alınması hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri