Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Kırıkkale’de yardım izdihamı

Turgut Reis Caddesi üzerinde merkeze yakın bir noktada Ankara merkezli bir inşaat firması tarafından yapılan Ramazan yardımı ihtiyaç sahipleri ve firma yetkililerine zor anlar yaşattı. Şehrin merkezi noktalarından birinde yapılan yardıma katılımın yoğun olması sebebiyle trafik zor duruma girerken, bir yandan da yardım miktarından çok daha fazla insana duyuru yapılması izdihama yol açtı. Dağıtımı kontrol eden insanlar ise bazı insanların ihtiyacının çok üzerinde malzeme almalarına engel olamadı. Bu durum ise yardım almaya gelen vatandaşlar arasında tartışmaya sebep oldu.

“Muhtarlar çok daha fazla kişiyi yönlendirdi”

Ramazan yardımı yapan firma yetkililerinden Turan Aydemir, yaşanılan bu durumu kendilerinin bu şekilde planlamadıklarını belirtti. Mahalle muhtarlarından buraya gönderilmesi için belirli sayıda ihtiyaç sahibini yönlendirmesini istediklerini söyleyen Aydemir, buna rağmen muhtarların buna riayet etmediğini ifade etti. Kendilerinin istediği sayının çok daha üstünde kişinin buraya yönlendirildiğinin altını çizen Aydemir, böyle bir sıkıntının meydana geldiğini söyledi. Bugüne kadar bu tarz bir sıkıntı ile hiç karşılaşmadıklarını belirten Turan Aydemir, buna rağmen tüm vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık verdiklerini dile getirdi. Aydemir, buraya yardım almaya gelen pek çok insanın ise işgüzarlık yaparak ihtiyaçlarından daha fazla aldıklarını belirtti.

Dağıtımda yaşanan bu kargaşa sebebiyle duruma polis müdahale etti. Yardım müdahale sonrası polis gözetiminde devam etti.

Bir önceki yazımız olan Vali Haktankaçmaz: “Halka hizmet hakka hizmettir” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri