Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tek tıkla GBT sorgusu

Teknolojinin hızla gelişmesi ve dokunmatik akıllı telefonların yaygınlaşması vatandaşların olduğu gibi güvenlik güçlerinin de işini kolaylaştırdı.Daha önce asayiş kontrolü yapan güvenlik güçleri, vatandaşın güvenlik sorgusunu telsizden haber merkezine sorup öğrenebilirken teknoloji desteği bu engeli ortadan kaldırdı.

Polis geliştirdiği Genel Bilgi Tarama (GBT) uygulamasının akıllı cep telefonlarına yüklenmesiyle bu işlem artık çok kısa sürede yapılabiliyor.

Polis şüphelendiği şahsın kimliğini alıp kimlik numarasını cep telefonundaki uygulamaya girdiğinde vatandaşın aranıp aranmadığı ve bütün genel bilgisi dökümü çıkıyor. Böylece hem vatandaşın hem de polisin işi kısa sürede sona eriyor.

Vatandaş, bu durumdan çok memnun olduğunu daha önceki yıllarda çok beklediklerini, ancak şimdi 5 dakikada sorgulanıp olay yerinden ayrıldıklarını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Berna Laçin seçmenlere hakaret etti başlıklı makalemizde berna, berna laçin ve Berna Laçin kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri