Kırıkkale Haberleri, Kırıkkale Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yaz meyveleri tezgahları süslüyor

Kırıkkale Gürler Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde kurulan Perşembe Pazarı’nda yaz meyveleri pazara renk katıyor. Çilekten kayısıya, şeftaliden kiraza renk renk meyveler tezgâhları süslüyor. Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi sebebiyle sıcak havalar vatandaşlarda yoğun enerji azalmasına sebep oluyor. Bu sebeple Perşembe Pazar’ını ziyaret eden vatandaşlar meyvelere daha da fazla ilgi gösteriyor.

40 yılı aşkın süredir pazarcılık mesleğini icra eden İlhan ve Haydar Yücel kardeşler bu sene hasadın bereketli olduğunu fiyatların ise bu sebeple uygun seviyede seyrettiğini belirtiyor. İlhan Yücel, “Fiyatlarımız neredeyse her meyve için 5 lira civarında ve mevsim boyunca da bu civarda seyreder. Belki düşebilir ama bu fiyatın üstüne çıkmaz. Allah şükür bu sene hasat güzel, meyvelerimizde bolluk yaşıyoruz, üretilen meyvelerin kalite açısından da hiçbir sıkıntısı yok. Verimli bir dönem olacak gibi gözüküyor, bu sene bizim açımızdan dedi.

Bir önceki yazımız olan Geri dönüşüme Kırıkkale desteği başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri